Yenimahalle tam gün eğitime geçiyor!

Geçtiğimiz aylarda Yenimahalle Kaymakamlığına atanan Kaymakam Selda Dural, Yenimahalle'de eğitim öğretimle ilgili Yenimahalle Gazetesine önemli açıklamalarda bulundu.
Bu haber 2017-06-21 13:09:38 eklenmiş ve 632 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ  ( Haber Merkezi)  Geçtiğimiz aylarda Yenimahalle Kaymakamlığına atanan  Kaymakam Selda Dural, Yenimahalle'de eğitim öğretimle ilgili Yenimahalle Gazetesine önemli açıklamalarda bulundu.

Dural, "Yenimahalle'ye 30' un üzerinde okul yapmayı planlıyoruz. Hedefimiz bu okulları 2018/2019 eğitim öğretim yılına yetiştirmek." dedi.

YENİ OKULLAR İLE YENİMAHALLE'NİN EĞİTİM KALİTESİ YÜKSELECEK

Yenimahalle Kaymakamlığı olarak ilçe'nin eğitim öğretim konusunda boşluğunu doldurmak amacıyla 30'un üzerinde okul yapmayı planlıyoruz. Bu okulların bazıları sıfırdan yapılacak ama büyük bir kısmı mevcut okullara ilave binalar şeklinde olacak.

Okulların yapımında temel hedefin  sabahçı ve öğlenci şeklinde olan yarım gün eğitimden tam zamanlı eğitime geçmek olduğuna vurgu yapan Kaymakam  Dural, "Amacımız tam gün eğitime geçmek ve sınıf  mevcutlarını 30'un altında tutabilmek, bu nedenle ikili öğretimin yapıldığı ilkokul ve ortaokul ağırlıklı okullar yapacağız. Ayrıca lise düzeyinde de yeni okul yatırımlarımız olacak. Yeni okul projemizin önemli bir amacı da eğitim kalitesini yükseltmek ve orta vadede ilçemizin okul sorununu çözmek." dedi.

OKULLARIN BİTİMİNDE TAM GÜN EĞİTİME GEÇECEĞİZ

Valilik ve Kaymakamlık olarak  okulların yapılacağı yerlerin planlaması ve ön çalışmasını yaptık. Bazı okulların ihalesi yapılırken bazılarının  ise ihale tarihleri belli oldu.Susuz İlkokulu ve Batıkent Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'nin ihalesi haziran sonunda yapılacak."İhaleler en hızlı  bir biçimde sonuçlanacak şekilde yapılıyor.Okulların bitiminde tam gün eğitime geçeceğiz." diyen Dural, okulları 2018/2019 eğitim öğretim yılına yetiştirmeyi planladıklarını kaydetti.

ETİKETLER : Kaymakamlık eğitim selda dural yenimahalle
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE