Nazım Hikmet’te Sanat Müziği gecesi

Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde Türk Sanat Müziği Korosu Konserine ev sahipliği yaptı. Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın da katıldığı konser Başkentli müzikseverlerden yoğun ilgi gördü.
Bu haber 2017-05-26 12:07:54 eklenmiş ve 404 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ (Kültür Sanat Haberleri Servisi) - Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde iki ayrı Türk Sanat Müziği korosu konserine ev sahipliği yaptı. Konserlerden ilki çok amaçlı salonda yapıldı. TRT sanatçısı Ayşe Taş yönetimindeki “Her Telden Nağmeler” korosunun Bir Bahar Akşamı Türk Sanat Müziği Konseri, Başkentli müzikseverlerden büyük ilgi gördü. Konsere Başkan Yaşar’ın yanı sıra Eski Adalet Bakanı Prof. Dr. Hikmet Sami Türk, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe ve yönetimi, OSİAD Başkanı Ahmet Kurt, Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu, Tüketici Haklar Derneği Yenimahalle Şubesi Başkanı Sabire Narlı ve çok sayıda davetli katıldı.

BİRBİRİNDEN GÜZEL ESERLER DİNLEYİCİLERİ BÜYÜLEDİ

Birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği gecede hep bir ağızdan sanat müziği nameleri yükseldi. Korodakilerin seslendirdiği şarkıların sonrasında Şef Ayşe Taş da birbirinden güzel eserleri yorumladı. 

BAŞKAN YAŞAR’A ŞEF AYŞE TAŞ’TAN PLAKET

Konserde Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a katkılarından dolayı Şef Ayşe Taş plaket verirken koro üyelerinden Erdoğan Ünsal da Yaşar’a Atatürk’ün resminin dokunduğu minyatür bir halı hediye etti. Konserin kapanışında Başkan Yaşar’da sahneye çıkarak koro ile birlikte Türk Kadını Marşı’nı söyledi. Konser tüm salonunun beraber söylediği marşla son buldu.

“BİZİ BİZ YAPAN DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Başkan Yaşar “Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği bizi biz yapan değerlerdir. Zeybek de bizim horon da, bar da bizim kırık hava da. O ezgilerde insan sevgisi var, doğa sevgisi var, dayanışma var, kardeşlik var, birlik var. Bizi bir yapan tutkal, o ezgiler. Ayrıca ülkelerin gelişmişlikleri artık sadece ekonomiyle değil kültür ve sanatla ölçülüyor. Eğer biz kültürümüzü muasır medeniyetler seviyesine taşıyamazsak demokratik bir ülke olmamız düşünülemez. Yenimahalle'de sanat geceleri düzenliyoruz, tiyatrolarımız sürekli devam ediyor. Bizler Gazi Mustafa Kemal'in aydınlık yolunda yürüyoruz. Hepimiz bugünümüzü cumhuriyete borçluyuz. Sanata ve sanatçıya her zaman sahip çıkacağız” dedi.

MAKİNE MÜHENDİSLERİ PERFORMANSLARINI SERGİLEDİ

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’ndeki bir diğer konser de Yıldız Kenter Tiyatro Salonu’nda yapıldı. Makine Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından düzenlenen “Gül ve Bülbül” temalı konserde Türk Sanat Müziğinin 35’e yakın eşsiz eseri yorumlandı. Kültür Bakanlığı Sanatçısı Çiğdem Gürdal yönetimindeki koroyu Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da Oda Başkanı Varlık Özerciyes ve konuklarla birlikte izledi. Konserde Makine Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Başkanı Varlık Özerciyes Başkan Yaşar’a katkılarından dolayı plaketle teşekkür ettiİ 

ETİKETLER : Nazım Hikmet Türk Sanat Müziği Konseri Nazım Hikmet Türk Halk Müziği Konseri Yenimahalle Belediyesi Sanat Müziği Gecesi Fethi Yaşar'a Plaket
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜLTÜR SANAT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE