Miniklere acil durum eğitimi verildi

Yenimahalle Belediyesi Ragıp Tüzün Anaokulu ve Gündüz Bakımevi’ndeki miniklere acil durum eğitimi verildi. Seyit Asker tarafından verilen acil durum eğitimine Anaokulu’nun bütün yaş grupları öğrencileri katıldı.
Bu haber 2017-05-25 11:00:39 eklenmiş ve 329 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ (Eğitim Kültür Haberleri Servisi) - Yenimahalle Belediyesi Ragıp Tüzün Anaokulu ve Gündüz Bakımevi’ndeki miniklere, 112 İl Ambulans Servisi’nden Seyit Asker tarafından acil durum eğitimi verildi.

EĞİTİME BÜTÜN YAŞ GRUPLARINDAN MİNİKLER KATILDI

Anaokulunun bütün yaş gruplarından öğrencilerin katıldığı eğitimde minikler, önce 112’nin hangi durumlarda aranacağını öğrendi. Ardından okulun bahçesine getirilen ambulansa binerek, aracın içindeki cihazlar hakkında bilgi sahibi olan çocuklar, ambulansta hastaya yapılan müdahaleleri uygulamalı olarak öğrenme fırsatı buldu.

YENİMAHALLE’DE YENİ NESİL BİLİNÇLİ YETİŞİYOR

Yenimahalle Belediyesi bünyesinde hizmet veren anaokulları ve gündüz bakım evleri, minikleri sağlam adımlarla geleceği taşıyor. Uzman kadrosu ve çağdaş eğitim anlayışıyla, yoluna devam eden Yenimahalle Belediyesi anaokullarında, belirli aralıklarla düzenlenen eğitim programlarıyla da miniklerin, farklı konularda bilgi sahibi olmaları sağlanıyor. Bu kez 112 acil servisi hakkında yeni şeyler öğrenen minikler, önce teorik eğitim aldı. 112 İl Ambulans Servisi’nden Seyit Asker, çocuklara ambulansı hangi durumda aramaları gerektiğini, trafikte ambulansa yol vermenin önemini anlattı.

MİNİKLER EĞİTİMİ UYGULAMALI ÖĞRENDİLER

Ardından çok merak ettikleri ambulansın içine de binerek acil tıp teknisyenlerini ağabey ve ablalarından ambulans içindeki cihazları ve hastayı hayata bağlayan ilk yardım müdahalelerini öğrenen Yenimahalleli miniklere çeşitli hediyeler de dağıtıldı. Boyama kitabı, kalem ve şapkadan oluşan hediyeleriyle objektiflere gülümseyen çocukların mutlulukları yüzlerine yansıdı.

ETİKETLER : Yenimahalleli Minikler Acil Durum Eğitimi Aldı Miniklere 112 Acil Tıp Eğitimi Minikler Ambulansta Ragıp Tüzün Anaokulu ve Gündüz Bakımevi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE