İş Garantili Okul İlk Mezunlarını verdi

Gazi Üniversitesi’nin, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu 2016-2017 dönemi mezunlarını verdi. Sanayiyle iç içe uygulamalı yönüyle ülkemizde örnek bir model olan okulun 9 programını başarıyla tamamlayan 300’e yakın öğrenci diplomalarını aldı.
Bu haber 2017-05-24 15:00:50 eklenmiş ve 539 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ ( Eğitim Kültür Servisi) - Gazi Üniversitesi’nin, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu 2016-2017 dönemi mezunlarını verdi. Sanayiyle iç içe uygulamalı yönüyle ülkemizde örnek bir model olan okulun 9 programını başarıyla tamamlayan 300’e yakın öğrenci diplomalarını aldı.

6 yarıyıl süren ve eğitimi OSTİM’deki işletmelerde iş tecrübesiyle pekiştirilen, mezuniyet sonrası istihdam olanaklarıyla dikkat çeken okulda; Elektrik Enerjisi Üretim İletim ve Dağıtımı, Elektronik Teknolojisi, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Endüstriyel Kalıpçılık, Kaynak Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, Polimer Teknoloji, Makine ve Mekatronik bölümleri bulunuyor.

METEM Tesisleri’nde gerçekleşen mezuniyet törenine Gazi Üniversitesi TUSAŞ Kazan Teknik Bilimler MYO Müdür Yardımcıları Dr. Asım Genç ile İbrahim Cihan Yetişken ve öğretim üyeleri katıldı.

“Heybenizde hep yeni bir iş becerisi daha olmalı”

Okul Müdürü Doç. Dr. Veysel Özdemir, Gazi Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nun birçok üniversitenin idari ve akademik kadrosundan daha fazla kadroya sahip olduğunu kaydetti. Özdemir, “Atölye ve laboratuvarlarında her türlü mesleki uygulamalar yapmanızın yanında OSTİM gibi her türlü sanayinin bulunduğu bir ortamda da çeşitli iş tecrübeleri kazandınız, diplomalarınızın yanında işyeri eğitimlerinizle onun kadar değerli referans mektuplarına da sahip oldunuz, Bu farkınızı biliniz ve iyi kullanınız.  Önde olmak için kendinizi takip ettirmelisiniz, dolayısıyla sürekli farklı ve yeni iş fikirleri ile işinizi geliştirmelisiniz, heybenizde hep yeni bir iş becerisi daha olmalı.” dedi.

 

STK’ların toplumsal problemlerin çözümünde gönüllü olarak yerlerini aldığını, bu durumun bireylerin yeteneklerini ortaya koyabilmelerine, toplumsal sorunlara ilgi duymalarına, bireysel sorunları için toplumun diğer elemanlarından yardım isteyebilmelerine olanak sağlayabildiğini belirten Özdemir şunları söyledi: “Okulumuzun eğitimini başından beri destekleyen başta OSTİM yönetimi ve MEKSA Vakfı olmak üzere iş yeri eğitimi ve istihdam konusunda öğrencilerimize kucak açan bizlerle bu konuda protokoller yapan kümelenmelere, tüm sanayi kuruluşlarımıza ve derneklerimize teşekkür ediyoruz.”

ETİKETLER : Teknik Bilimler Yüksekokulu İş Garantili Okul Ostim İş Garantili Okul İstihdam Yaratan İş Garantili Okullar
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE