Yabancı Uyruklu Öğrenciler Dış Ticaret Eğitimi Alacak

Ankara’da eğitim gören 181 ülkeden yabancı uyruklu çocuklar Ankara Kalkınma Ajansı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı (YTB) ve MÜSİAD Ankara Şubesi tarafından imzalanan protokol ile “Dış Ticaret” Eğitimi alacak
Bu haber 2017-05-18 10:34:38 eklenmiş ve 426 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ (Haber Merkezi) - Ankara’da eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilere dış ticaret eğitimi verilecek. Ankara Kalkınma Ajansı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı (YTB) ve MÜSİAD Ankara Şube arasında imzalanan protokol ile yürütülen projenin açılış ve tanıtım toplantısı 19 Mayıs 2017 saat 14:00’te  Hilton Garden Inn Otel’de gerçekleştirilecek.

PROGRAMA 181 ÜLKEDEN KATILIM OLACAK

Proje ile Ankara’da yaşayan 181 ülkeden yabancı uyruklu öğrencilere “Dış Ticaret Eğitimi” verilecek, Türkiye’de ihracat yapan firmalara teknik geziler düzenlenecek ve öğrencilere yönelik tecrübe paylaşımı etkinlikleri düzenlenecek. Eğitim programı 12 hafta sürecek. Projenin, ülkeleri ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkileri artırma potansiyeline sahip yabancı uyruklu öğrencilerin ülkemize kazandırılması; eğitimlerini tamamlayarak ülkelerine dönen öğrencilerin ise gönüllü ticaret ataşesi olması hedeflerine hizmet etmesi bekleniyor.

ÖĞRENCİLERE EĞİTİMİN İNCELİKLERİ ANLATILACAK

Dış Ticaret Eğitimi ile öğrencilere, ihracat yapmak için gereken asgari koşullar, ihracat mevzuatı ve mevzuatın püf noktaları, ihracat işlemleri için gereken belge ve sertifikalandırma sistematiği, ihracat alacaklarının güvenli tahsili yöntemleri ve bankacılık işlemleri, uygulamalı dış ticaret sözleşmeleri, ihracatı teşvik sistemi ve ülke çalışmaları konuları aktarılacak.

Proje açılış ve tanıtım toplantısı 19 Mayıs 2017 tarihinde saat 14:00’te Hilton Garden Inn Otel’de gerçekleştirilecek.

ANKARA’NIN POTANSİYELİ HAREKETE GEÇECEK

 Kurumlar arası işbirliği çalışması çerçevesinde şekillenen projeye ilişkin olarak Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık’ın değerlendirmeleri şöyle: “Ankara yabancı öğrencilere ev sahipliğinde çok önemli bir konumda yer almaktadır. Bu gençlerimizin ülkeleri ile Türkiye arasında kültür köprüsü olduğunu biliyoruz. Bunu bir ileri aşamaya taşıyarak gençlerimiz sayesinde ülkeleri ile olan ekonomik iletişimimizi ve ilişkilerimizi geliştirmek ve Ankara’nın bu anlamda potansiyelini harekete geçirmek istiyoruz. İnanıyorum ki, gelecek yıllarda bu eğitimin meyvelerini toplayacağız ve örnek olarak gösterilecek işbirlikleri yapacağız.”

ETİKETLER : Yabancı Uyruklu Öğrencilere Dış Ticaret Eğitimi Ankara Kalkınma Ajansı Müsiad 181 Ülkeden Yabancı Uyruklu Çocuklar
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE