Pia Ayak Sağlığı Uzmanından "El, Ayak Bakımı" Uyarısı

Yenimahalle PİA El ve Ayak Sağlığı Merkezi Uzmanı Pınar Ünal İBA: Ülkemizde el, ayak bakımı hala kuaförlerde yapılıyor. Oysa ayak bakımı tıbbi bir müdahaledir. Bizdeki gibi kozmetik veya estetik öncelikli bir işlem değildir. Bu nedenle El ve ayak bakımı mutlaka bir podolog tarafından yapılmalıdır"dedi.
Bu haber 2017-04-29 12:13:28 eklenmiş ve 904 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ (Sağlık Haberleri Servisi) - Yenimahalle'de el ve ayak güzellik merkezindeki boşluk bundan böyle PİA ile dolacak. El ve ayak bakım üniteleri ile bay ve bayanlara hizmet veren Podoloji Merkezi Medikal manikür ve pedikür'ün yanı sıra tırnak batması, tırnak mantarı, nasır bakımı ve tedavisi, diyabetik ayak bakımı, kalınlaşmış tırnak bakımı, deforme tırnak bakımı ve çatlak topuk bakımı yapmaktadır. PİA Güzellik Merkezi'nde ayrıca cilt bakımı, epilasyon, her türlü makyaj ile kaş alımı da yapılabiliyor.

 

EL VE AYAK BAKIMI CİDDİ İŞTİR

Konuyla ilgili Yenimahalle Gazetesi'ne konuşan PİA El ve Ayak Bakımı Güzellik Merkezi Kurucusu El ve Ayak Sağlığı Uzmanı Podolog Pınar Ünal İBA, "Kuaför salonlarında da pedikür adı altında ayak bakım hizmeti verilmektedir. Bilinçsizce yapılan müdahaleler çeşitli hastalıkların habercisi olabiliyor. Ayak Bakımı Üniversite eğitimi gerektiren tıbbi bir bilim dalıdır. Sağlıklı el ve ayaklara uygulanan manikür ve pedikür medikal bir işlemdir. Bunun için özel steril cihaz ve uçları kullanmaktayız. El ve ayaklar su içinde bekletilmez. Doku Kesme işlemi yapmadığımızdan enfeksiyon riski de minimuma inmiş olur. Hijyenik olarak kişiye özel malzemeler kullanmaktayız.Tırnak ve ayak yüzeyinin temizliğine önem vermekteyiz. Medikal el ve ayak bakımları ile ilgili sorunları koruyucu bakım uygulayarak gerçekleştirmekteyiz. Yine ayakların en büyük sıkıntısı tırnak batmasıdır. Tırnak etinin içeriye doğru uzaması acı ve enfeksiyonu da beraberinde getirmektedir. Modern teknoloji ile tırnağın çekilmesine gerek kalmadan BS Bant veya BTO Tel sistemleri kullanarak ağrısız ve acısız bir şekilde ayak bakımı yapmaktayız. Ayaklardaki başka bir sıkıntı ise tırnak mantarı. Özellikle tırnaklarda gördüğümüz mantar tırnağın renk değiştirmesine, kalınlaşmasına ve uzamamasına neden olabiliyor.

Mantarlı tırnağın ağrısız, acısız ve kanamasız bir şekilde inceltilerek bakımını yapmaktayız. Ciltte görülen mantarlarda özel steril uçlar ile o bölgenin temizliğine gereken hijyeni göstermekteyiz. Başka bir ayak sorunu ise nasır problemi. Ayakkabı ile kemik arasında sıkışan ciltte oluşan nasırlı bölgeyi ise düzenli aralıklarla; özel steril uçlarla temizleyerek ağrısız ve acısız bir şekilde o bölgenin bakımını yapmaktayız. Ayaklarda görülen en büyük sorunlardan bir diğeri ise Diyabetik Ayak Problemidir. Bu problemi yaşayanlarda ciddi komplikasyonları önlemek amacıyla oluşan his kaybı, soğukluk, cilt incelmesi gibi dolaşım bozukluklarını özel olarak kullandığımız steril uçlar ve sivri uçlu olmayan aletler tarafından kanamasız tedavi etmekteyiz.

KADINLARA ÖZEL AYAK VE TOPUK BAKIMI

Ayak bakımı gerektiren bir diğer konu ise Çatlak Topuk Bakımı. Özellikle kadınlarda gördüğümüz topuk çatlağı hem sağlık hem de estetik yönden önemli olduğu gibi düzenli aralıklarla da bakım gerektirmektedir.

Topuk çatlağının önlenmesi düzenli yaptığımız bakımlarla, mikroorganizmalara karşı aldığımız tedbirlerle mümkündür.  Herhangi bir sebeple travmaya maruz kalarak bozulan tırnaklar, jel uygulamalarımız ve bakımlarımız sonucunda tekrar şekillenebiliyor.

Çokça rastladığımız travmatik ya da kalıtsal sebeplerle oluşabilen kalın tırnak bakımı ise merkezimizde ağrısız ve acısız bir şekilde tedavi edilebilmektedir." dedi.

PİA MERKEZİ YENİMAHALLE DE BİR İLK

Yenimahalle'de bir ilk olarak açılan PİA El ve Ayak Bakımı Güzellik Merkezi'nde ihtiyaç duyduğunuz gerekli el ve ayak bakımlarınızı yaptırmanız için randevu almanız gerekmektedir.Özellikle Merkezde verilen el ve ayak bakım hizmetlerini ücretsiz kontrol için Merkezin Yenimahalle'de Ragıp Tüzün Caddesi No: 152/1 no.lu adresinde bulunan Merkezine 0312 315 0 742 no.lu telefondan ya da www.piaayaksagligi.com web adresindenulaşılarak bilgi alabilirsiniz. 

ETİKETLER : Pia podolog el ve ayak sağlığı manikür pedikür tırnak mantarı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE