Anneler İngilizce öğreniyor

Yenimahalleli anneler çocukları için yeniden okullu oldu. Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme ve Hobi Kursları kapsamında açılan İngilizce kursuna katılan anneler, çocuklarının derslerine yardımcı olabilmek için ingilizce eğitimi almaya başladı. ‘İş başa düştü’ diyen anneler şimdi okul sıralarında ve ingilizce öğreniyorlar.
Bu haber 2017-04-22 10:47:05 eklenmiş ve 486 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ (Eğitim Haberleri) - Yenimahalleli anneler, evlatları için yeniden okul sıralarına oturdu. Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme ve Hobi Kursları bünyesinde açılan İngilizce kursuna katılan kadınlar, çocuklarının derslerine yardımcı olabilmek için ‘iş başa düştü’ dedi ve İngilizce öğrenmeye başladı.YENİMEK sayesinde boş vakitlerini verimli geçirenler, bir meslek sahibi olup aile bütçesine katkıda bulunanların yanı sıra kurslara sevdiklerinin hayatına dokunmak için gelenler de var. Uğrak Kurs Merkezi’nde İngilizce kursuna katılan 12 kadından birçoğu çocuklarına İngilizce öğretebilmek için bu kursa geliyor. Yıllar sonra yeniden kitabı, defteri açan anneler, ‘çocukları okusun, iyi bir gelecek kursun’ diye kendilerini geliştiriyor.

‘İNGİLİZCE DİL EKSİĞİMİZİ TAMAMLIYORUZ’

Kurs Hocası Bilge Ekinci Topcan’dan aldıkları eğitimle dil öğrenen kadınlar, “İngilizce evresel bir dil. Türkiye’de yaşıyoruz ama İngilizce bilmemenin eksikliğini fazlasıyla yaşıyoruz. Okullarında İngilizce görüyorlar derslerine yardım edemiyoruz. Çocuklara aldığımız bazı ürünlerin kılavuzları İngilizce oluyor, bazı işyerlerinin tabelaları İngilizce, internete kullanmak için İngilizce gerekiyor. Bu eksikliğimizi gidermek istedik. Şimdi çocuklarımızın İngilizce derlerine yardımcı da olabiliyoruz” dedi.

ÇOCUKLARI İÇİN OKUL SIRALARINDALAR

Kursiyerlerden Ebru Özalp, 35 yaşında ve 3 çocuk annesi. En küçük oğlunun bu yıl 2’nci sınıfa gittiğinive İngilizce dersi almaya başladığı söyleyerek “Benim hiç İngilizcem yok. Oğlum Yusuf Kayra’nınbu yıl İngilizce dersleri başladı. Tek amacım ona derslerinde yardımcı olabilmek. Kursun çok faydasını gördüm. Şimdi çocuğumun ödevlerine yardımcı olabiliyorum” diye konuştu.38 yaşındaki Sema Topal da 2’nci sınıfa giden kızı Zeynep için kursun yolunu tutanlardan. İngilizceyi eğlenerek öğrendiklerini kaydeden Topal, “Kursa geldikten sonra Zeynep’in İngilizcesi çok gelişti. Sınavlardan 100 almaya başladı” dedi. Açık Öğretim Fakültesi’nde sosyal hizmetler okuyan 38 yaşındaki Hayriye Tufan ise hem kendisi hem de 4’üncü sınıf öğrencisi kızı Zeynep için kursa geliyor.

ÇOCUKLARDA ANNELERİNE YARDIMCI OLUYOR

Çocuklarsa okuldan geri kalan zamanlarında annelerinin yanına gelerek onlar da okulda aldıkları eğitimi pekiştiriyor. Kursun küçük misafirleri Zeynep Irmak, Yusuf Kayra ve Zeynep artık İngilizce derslerinde daha başarılı. İngilizce sınavlarından 100 almaya başlayan öğrenciler, “İyi ki annelerimiz bu kursa geliyor” dedi. 

ETİKETLER : Anneler İngilizce Öğreniyor Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme Kursları Yenimek Anneler okula gidiyor
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE