DP'li Apaydın, Hükümete seslendi:

Demokrat Parti Yüksek Haysiyet Divanı üyesi iş adamı Eczacı Mehmet Apaydın, Anayasa oylaması ve siyasilerin konuşma kültürlerinin yarattığı gerilim nedeniyle piyasaların kan ağladığını söyledi.
Bu haber 2017-04-12 12:24:55 eklenmiş ve 506 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ ( Ekonomi Servisi) - Demokrat Parti Yüksek Haysiyet Divanı üyesi iş adamı Eczacı Mehmet Apaydın, Anayasa oylaması ve siyasilerin konuşma kültürlerinin yarattığı gerilim nedeniyle piyasaların kan ağladığını söyledi.

Apaydın, Türkiye'nin pek çok ilindi ve ilçesinde insanların günlük ekmek parası bulmada sıkıntı yaşadıklarını ifade etti. DP'li Apaydın, SGK verilerine göre geçen ekimde buyana  2 milyon 924 bin olan Bağ-Kur’lu sayısı Kasım ayı verilerine göre 2 milyon 868 bine gerilediğini kaydetti. Özellikle Aralık 2016 tarihinden bu yana piyasalar süratli bir daralmaya girdi. “Esnafın ve iş insanlarının iş ptansiyellerindeki düşüler nedeniyle ciroların yarıya indiğini” ifade eden DP'li Mehmet Apaydın, vatandaş evine ekmek götüremiyor. Dövizdeki yükseliş birçok zammı da birlikte getirmiştir"dedi.

 “PİYASALAR ÇOK DURGUN”

 Türkiye'nin pek çok ilinden bizleri arayan arayan, bize şikayetlerini dile getiren meslektaşlarımız, durgunluğun nereden kaynaklandığını sormaktalar? Oysaki sadece ilaç sektörü değil, bir çok sektörde bu durgunluktan ifade edilemeyecek boyutlarda. Uzun süredir ekonominin geri plana itilmesi sebebiyle piyasalarda yaşanan büyük durgunluk her kesimi ciddi bir şekilde etkilemiştir. Bu da SGK verilerine göre geçen ekimde buyana  2 milyon 924 bin olan Bağ-Kur’lu sayısı Kasım ayı verilerine göre 2 milyon 868 bine gerilemesi ile kendini iyice ortaya çıkartmıştır. Ekonomik daralmayı en çok hisseden kesimin başında küçük esnafın, sanayicinin ve dar gelirlinin geldiğini belirten Mehmet Apaydın, "Ayakta kalamayan berber, manav ya da bakkal kepenk kapatıyor. Son yıllarda yüz binlerce kişi işyerini kapatarak ya işçi oldu ya da ticari hayattan tamamen çekildi. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) verileri incelendiğinde tablo net olarak görülmektedir"dedi.

ETİKETLER : Demokrat Parti Eczacı Mehmet Apaydın Esnaf Kepenk Kapatıyor Esnafın Son Durumu Piyasalar Durgun
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE