Batıkent Özel Metod Koleji Öğrencileri Gazete Basımını İzlediler

Batıkent Özel Metod Koleji Anasınıfı öğrencileri evlerine günlük alınan gazetelerin nasıl meydana geldiğini yerinde incelediler. Analiz Basım Yayın Tasarım AŞ'nin Ankara Matbaa Tesislerini ziyaret ederek gazete basımını izlediler.
Bu haber 2017-03-20 17:21:59 eklenmiş ve 431 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ ( Eğitim kültür Servisi) - Batıkent Özel Metod Koleji Anasınıfı öğrencileri evlerine günlük alınan gazetelerin nasıl meydana geldigini yerinde incelediler. Analiz Basım Yayın Tasarım AŞ'nin Ankara Matbaa Tesislerini ziyaret ederek gazete basımını izlediler.

ADIM ADIM GAZETE BASIMINI GÖREREK ÖĞRENDİLER

Batıkent Özel Metod Koleji Anasınıfı öğrencileri önceki hafta sınıf öğretmenleri öğretmenleri Bengü Aygün, Seda Dağcı,Gözde Erkonya ve Seda Tohumoğlu, Okul Aile Birliği Başkanı Turgay Kaçan ile birlikte Analiz Basım Yayın Tasarım AŞ'nin Ankara Matbaa Tesislerini ziyaret ettiler.

GAZETECİLİĞİ KOLAY BİR MESLEK SANIYORDUK

 Matbaa çalışanları, gazetelerin bilgisayar ortamında hazırlanışı ve baskı aşamalarını öğrencilere anlattılar. Öğrenciler, bir gazetenin nasıl hazırlandığını, hangi aşamalardan geçtiğini görmek ve öğrenmekten mutlu olduklarını ve bunları gördükten sonra da gazeteciliğin görünen gibi kolay olmayan bir meslek olmadığını ifade ettiler. Gazetelerin hazırlanışı hakkında fikir sahibi olan öğrenciler daha sonra matbaa ustalarından ve teknik servis çalışanlarından da ayrıntılı bilgi aldılar.

GAZETENİN BASIM AŞAMASI DA İLGİ ÇEKTİ

Batıkent Özel Metod Koleji Anasınıfı  öğrencileri matbaa ustaları tarafından öğrencilere gazetenin basım aşamasında hangi evrelerden geçtiğini ve baskısı  aşamasını anlattılar. Öğrenciler gazetenin baskısını da ilgiyle izlediler.

GAZETENİN BASIMINI GÖZLEMLEYEREK GÖRMEK ETKİLİ OLDU

Matbaa ziyaretinin öğrenciler açısından çok verimli geçtiğini belirten Batıkent Özel Metod Koleji Ana sınıfı öğretmenleri Bengü Aygün, Seda Dağcı,Gözde Erkonya ve Seda Tohumoğlu, “İletişim konusunu işlediğimiz bugünlerde öğrencilerimizle birlikte ziyaret ettiğimiz Analiz Basım Yay Tasarım  tesislerinde öğrencilerimiz  kağıtların ham hallerini gördüler. Nasıl yazı yazıldıgını ve gazete haline geldiğinin ve evlerimize kadar nasıl ulaştığını yerinde gördüler.Matbaa gezisinin düzenlenmesinde katkı sunan okul yonetimi, anasınıfı öğretmenleri, okul aile birliği yönetiminin birlikte organizasyonu sonucu gerçeklestirilen yerinde öğrenme modeli cocuklarımızın gelecekte öğreneceklerine büyük katkı sunmuştur.Bu gezi öğrencilerin gözlemleyerek öğrenmeleri konusunda çok daha etkili olmuştur. Bu ziyaretimiz öğrencilerimiz acısından çok iyi oldu” diye konuştular.

Daha sonra öğrenciler ziyarette bulundukları  Analiz Basım yayın Tasarım AŞ'nin Ankara matbaa tesislerindeki baskı ustaları ile bir hatıra fotoğrafı çektirdiler.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE