BAGİAD Yönetiminden Mısır Büyükelçisine Ziyaret

Batı Ankara Girişimci ve Sanayici İş Adamları Derneği (BAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Küpeli ve beraberindeki dernek yönetim Kurulu üyeleri, Mısır Arap Cumhuriyet'i Ankara Büyükelçisi Wael A.El-Naggar'ı Elçilikteki makamında ziyarette bulundu.
Bu haber 2017-03-07 15:19:37 eklenmiş ve 234 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ (Haber Merkezi) - Batı Ankara Girişimci ve Sanayici İş Adamları Derneği (BAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Küpeli ve beraberindeki dernek yönetim Kurulu üyeleri, Mısır Arap Cumhuriyet'i  Ankara Büyükelçisi Wael A.El-Naggar'ı Elçilikteki makamında ziyarette bulundu.

BAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Küpeli ve beraberindeki yönetim Kurulu üyelerini, Elçilikteki  kabul salonunda ağırlayan  Büyükelçi Wael A.El-Naggar Ankara'lı iş adamlarını Mısır Büyükelçiliğinde ağırlamaktan çok mutlu olduğunu ifade etti.

Büyükelçi Wael A.El-Naggar,"Mısır ile  Türkiye Cumhuriyeti arasındaki  ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi yönünde önemli bir adım olacağına inandığı bu ziyaretin, iki ülke ilişkilerinin müsbet yönde ilerlemesi yönünde poziftif katkı sunacaktır. Bu ziyaretin neticesinde yatırımcı Türk iş adamlarını  Mısır'a bekliyoruz. Mısır ile Ticaret'in her alanda hızla geliştirilmesini istiyoruz.Bu nedenle bu ziyaretinde ticareti ilişkilerimizin ve iki ülke arasındaki yatırımcı ilişkilerinin  artırılmasını açısından olumlu etki yapacağına inanıyorum" dedi.

 Ziyarette Türkiye Cumhuriyeti ile Mısır Arap Cumhuriyet'i  arasındaki  ekonomik  ilişkilerin iyi noktalara taşınması gerektiğini ifade eden Büyükelçi Wael A.El-Naggar, Bu konuda BAGİAD üyelerini  Kuzey Afrika pazarı açısından Mısır'ın kendilerine  yatırım köprüsü olacağını vurguladı.

KÜPELİ İHRACATÇI BAGİAD ÜYELERİNİN ARTMASINI İSTİYORUZ

Ziyarette konuşan Batı Ankara Girişimci ve Sanayici İş Adamları Derneği (BAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Küpeli, “Ankara'nın yatırımcı ve üretimci KOBİ'leri olarak Mısır Arap Cumhuriyet'i ile ilişkilerimize büyük önem veriyoruz. Türkiye Cumhuriyeti ile Mısır Arap Cumruriyet'i  halkları tarihten bu yana dost ve kardeş halklardır.Bu dostluk ve kardeşliğin ekonomik ilişkilerimizin bir zamanlar olduğu gibi geliştirilmesini ve iki ülke yatırımcılarının yatırımlarını karşılıklı olarak yapmasını istiyoruz. Bu nedenle Mısır'ın ekonomik ve ticari pazarını önemsemekteyiz.Bu pazar Türk İş adamlarını Kuzey Afrika pazarına da daha rahat götürecektir.  Bu nedenle de bu ziyareti gerçekleştirdik. Zaten BAGİAD üyelerinden bazı  arkadaşlarımız Mısır'lı patnerleri ile Mısır Pazarına  önemli oranda ihracat gerçekleştirmektedirler.Biz bunların artmasını istiyoruz.Ülkemiz ekonomisinin daha da iyileşmesini arzu ediyoruz" dedi.

BÜYÜKELÇİ Wael A.El-NAGGAR'dan KÜPELİ'YE TEŞEKKÜR

Mısır Ankara Büyükelçisi  Wael A.El-Naggar, ziyaretlerinden dolayı BAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Küpeli ve beraberindeki yönetim Kurulu üyelerine teşekkür etti.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE