BAGİAD Başkanı Küpeli: "ÖĞRETMENLER ÇAĞDAŞ ULUSLARIN MİMARLARIDIR"

Batı Ankara Girişimci ve Sanayici İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Küpeli, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yaptı.
Bu haber 2016-11-24 16:12:33 eklenmiş ve 308 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ (Haber Merkezi) - Batı Ankara Girişimci ve Sanayici İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Küpeli, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayan Küpeli, "Bir ülkenin yarınlarının şekillenmesinde, söz, karar ve yetki kullanarak etkili olan bireyler, eğitim-öğretim kurumlarında bilgi, gelenek, görenek, kültür, görgü, deneyim gibi değerlerle donatılarak çağdaş, uygar bir birey niteliği kazandıran Öğretmenlerdir” dedi.

"Öğretmenler çağdaş ulusların mimarlarıdır"

BAGİAD Başkanı Küpeli mesajında şunları dile getirdi: Öğretmenler çağdaş ülküde  nitelikli bireyler yetiştirme yolunda, ekonomi, teknoloji, ulaşım, iletişim, çevre, hukuk,   sosyal, siyasal, kültürel, eğitim, sağlık, demokratik hak ve özgürlüklerin korunup geliştirilmesi gibi daha pek çok alanlarda eğitimi kullanarak ülkelerine hizmet ederler.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ulu önder  Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bunun için, eğitim ve öğretimi laik, demokratik temeller üzerinde biçimlendirmiş ve bunu bir seferberlik anlayışı içinde aydınlanma ve çağdaşlaşma projesi olarak kurumsallaştırmıştır. Bu Kurumsal Projenin yılmaz savunucu ve öğreticileri olan Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, onları sevgi, saygı ve hürmetle selamlıyoruz.

Başta Başöğretmen olarak bize çok şey öğreten, çok şey öğrendiğimiz Türk Milletinin Başöğretmeni Atatürk olmak üzere, Cumhuriyetimizin çalışkan vefakar  Milli Eğitim Bakanı Hasan Ali Yücel, İsmail Hakkı Tonguç'u ve diğer ebediyete intikal etmiş bütün öğretmenlerimizi, eğitimcilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyor, emeklilik yaşamını sürdüren öğretmenlerimize sağlık ve huzur içinde mutlu bir yaşam diliyoruz.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE